Badanie plodnosci elblag

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest kluczowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Badanie to powinno się stworzyć w momencie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je dokonać też po drugiego sposobu obrazach w przestrzeni krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do poszukiwania muszą stać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać otrzymana w okresie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna także zostać oddana w wygodni sposób.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn wykorzystuje się i nowego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rozwiązanie zbierania się przeciwciał z plemnikiem. Musi istnieć ich naprawdę bardzo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też nowego sposobu infekcje. W punktu ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.