Co czwarty polak zmaga sie z dolegliwosciami psychicznymi

Choroby psychiczne coraz częściej dotykają Polaków. Według statystyk co czwarty rodak zmaga się z mniejszymi lub większymi dolegliwościami na tle psychicznym. Dlaczego wstydzimy się prosić o pomoc?

programy do księgowania

Zaburzenia psychiczne mogą przytrafić się każdemu bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, status społeczny i miejsce zamieszkania. Do najczęstszych problemów na tle psychicznym należą powracające stany lękowe, ataki nagłej paniki, zaburzenia na skutek przebytego stresu, a także otępienie i stany depresyjne. Jeśli nie odczuwasz satysfakcji z życia, dręczą Cię fobie, masz problemy ze snem lub tracisz wspomnienia, zgłoś się po specjalistyczną pomoc. Jeśli ktoś z Twojego otoczenia zachowuje się inaczej, co Cię niepokoi, spróbuj namówić tę osobę do umówienia wizyty u psychiatry. Nie bagatelizuj niepokojących zachowań.

Dlaczego nie należy unikać wizyty u psychiatry? To specjalista, dla którego ludzka psychika nie ma tajemnic. Psychiatra to lekarz, który nie będzie Cię oceniać przez pryzmat Twoich dolegliwości i problemów. To osoba, której kompetencje pozwolą pomóc Ci wrócić do normalnego życia. Do życia bez obaw, stresu, wątpliwości i wstydu. Wizyty u psychiatry nie są powodem do wstydu, są wzorem do naśladowania dla innych osób, które borykają się z podobnymi problemami. Dzięki szybkiej opiece psychiatrycznej łatwiej i szybciej wraca się do normalnego, zdrowego życia.

Pomoc naszych doświadczonych psychiatrów z Krakowa jest nieoceniona w chorobach i zaburzeniach psychicznych. Dzięki zaangażowaniu naszych specjalistów wsparcie otrzymuje nie tylko osoba chora, jak również jej najbliżsi.