Dlaczego warto zbadac swoje nasienie

Jesteś mężczyzną, który dba o zdrowie? Na pewno nie jest Ci obcy seminogram. Jeżeli tak, warto się czegoś o tym dowiedzieć.
Po pierwsze, trzeba się uspokoić, bo to podstawowe badanie, które w ogóle nie boli. Po oddaniu próbki wszystko jest przeprowadzane na niej w laboratorium.

http://erp.polkas.pl/comarch-demo-altum-erp-optima/


Dlaczego warto zbadać swoje nasienie i dlaczego nigdy nie jest na to za wcześnie? Podstawowym powodem wykonania tego badania jest ustalenie ewentualnych problemów z płodnością, czyli sprawdzenie jakości nasienia. Jeżeli planujesz założyć w przyszłości rodzinę, koniecznie zapisz się na badanie i udaj się z wynikami do lekarza. Ten zada ci tylko kilka pytań o częstości wytrysków oraz przebytych chorobach.
Nasienie bada się pod kątem koncentracji, ruchliwości oraz budowy plemnika.
Oddanie nasienia, czyli próbki do badania, odbywa się w miejscu odizolowanym oraz intymnym w klinice. Przeznaczone są do tego specjalne pomieszczenia. Jeżeli to ci nie odpowiada, drugą możliwością jest zebranie próbki w domu (przy użyciu specjalnej prezerwatywy).
Jeżeli nie chcesz przechodzić przez to sam, możesz udać się do kliniki z osobą towarzyszącą, na przykład swoją partnerką/żoną. Jej również możesz wytłumaczyć, na czym polega seminogram, ponieważ twoje zdrowie oraz zakładanie rodziny dotyczy również jej. Warto zapamiętać, że przed oddaniem próbki nasienia, należy przez kilka dni zachować wstrzemięźliwość. Do tego, gdy lekarz zaleci również oddanie próbki krwi, należy to zrobić przed oddaniem próbki nasienia.
Innym powodem, dla którego mężczyźni poddają się badaniu, jest ustalenie ojcostwa.
Na koniec należy dodać, że seminogram, to nie jest drogie badanie, a można dowiedzieć się wiele na temat własnego zdrowia oraz szansy na spłodzenie potomka. A w przypadku wykrycia ewentualnych problemów czy choroby, wykrytej dzięki badaniu wcześniej, wyleczenie się.