Drukarka fiskalna co to jest

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, jednakże w prawdzie są to dwa nowe urządzenia o nowych możliwościach. Drukarki fiskalne to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do uprawiania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, a kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie traktowane są w środowiskach gdzie bazy efektów są znacznie duże, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród ostatnich właściwości istnieje drogę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które dysponujemy w kolekcji. Stanowi ostatnie udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w składzie zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu towarów w pliku w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z perspektywą bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych skupia się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten moment. Rozwiązanie łączone w współczesnym wypadku umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze szansy drukarek fiskalnych stosują się z szerszą ceną ich zakupu. Obsługa ich stanowi niezmiernie delikatna i trudna ze względu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą stanowić nieatrakcyjne dla młodych biur bądź po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co chce.