Drukarki fiskalne

program finansowo-księgowyProgram do księgowości – czym się sugerować przy jego wyborze? | Systemy ERP | POLKAS

Od przyszła miałam doświadczenie, że powinnam zainteresować się czymś innym, niż zakładała dotychczas. Nie podobał mi się ani system pracy, ani tym wyjątkowo nastawienie do pracowników. Postanowiłam wziąć sytuacji w nasze ręce i utworzyć swoją działalność gospodarczą. Położyłam na siebie i otworzyłam gabinet odnowy biologicznej. Zatrudniłam też fryzjerkę i kosmetyczkę.
Od razu wiedziałam, że muszę kasy fiskalnej. Nie dużo rozumiała kiedy więc sprawić, gdy ją dobrać i właściwie w ogóle – co dużo. Weszłam na kartę internetową kasy fiskalne tarnów i zobaczyłam przebogatą i różną ofertę. Na wesele sprzedawcy doradzili mi dobrzy dobór i pokazali krok po kroku, co trzeba robić, żeby zalegalizować kasę fiskalną. Kolejnym moim ćwiczeniem było wprowadzenie kasy i przyznanie jej rozmiaru ewidencyjnego przez Urząd Skarbowy. Dowiedziałam się także, że muszę trzymać kopie paragonów dla celów urzędowych. Wkrótce przekonałam się, że i dla siebie samej, aby móc stwierdzić, na które przychody oraz z czego mogę czekać w poszczególnych miesiącach. Okazało się wkrótce, że paragon z drukarki fiskalnej, który stawia naszym użytkownikom, toż nie tylko dowód sprzedaży, to oraz swojego sposobie moja wizytówka. Wiedziałam o tym, iż są jakieś loterie paragonowe, jednakże nie bardzo widziałam ich cel. Dla mnie było czyste, że przy zapłacie dawałam paragon. Chociaż nie wszyscy tak wyglądali. Nie przepadam widzieć na ostatnie, co pisze moja konkurencja, jeżeli należy o pieniądze, obserwuję co prawda ceny, zabiegi, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że potrafią nie dawać paragonów, czyli po prostu oszukiwać. Dla mnie uczciwość to reguła. Uczciwość wobec urzędów to jeszcze dobry wizerunek wśród klientów. Wkrótce to zrozumiałam. Nauczyłam się, że uśmiech i danie paragonu, możliwość zapłaty kartą – naprawdę dla mających z moich usług- toż dużo istotna sprawę. Czują się bowiem to doceniani.
Dając paragon czuję się zatem troszkę tak, jakbym wręczała wizytówkę, pod którą tworzę własnoręczny podpis – uczciwy sprzedawca, uczciwa usługa i usługodawca. Zatem paragon z drukarki fiskalnej więc nie tylko kawałek papieru, to ponad renoma mojego zakładu. Szybko przyzwyczaili się do ostatniego i moi pracownicy, którzy zrozumieli, że kasa fiskalna, to swój wspólny przyjaciel.