Gabinet stomatologiczny kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w niemal wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sprawie kas fiskalnych zostało wpisano w mieszkanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z prowadzenia kampanii, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas korzystają w naszej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy oraz wielkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna też zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest ciężka. Przykładem tylko mogą stanowić pomocy medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kwocie będzie był zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest tylko wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być wykonany przegląd kasy, przez uprawnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do pozostałych grup zawodowych stanowiących te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi:
– prawników,
– księgowych,
– mechaników samochodowych,
– fryzjerów,
– kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz oferujący usługi na sprawę osób fizycznych
nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak myśli Ministerstwo Finansów stanowi to dobry recepta na walkę z białą przestrzenią w handlu oraz pomocach.

Umieszcza się pytanie, lub w latach następnych ponadto będzie można wziąć z pomocy na zakup kasy. Obecnie stanowi ona 700 zł. Może z niej użyć wszystka osoba, jaka w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie ważna zastosować spośród tej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.