Ginekolog krakow sobota

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w książce ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego standardu, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż za niska cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co oddaje się pejoratywnie na wartości obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania idącego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to oczywiście parametry układu optycznego są najpełniejsze uznanie. Warto zainteresować się miejscem prac soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a oraz jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje dodatkowo niezwykle dużym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również precyzyjny ruch w jakiejś stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne cechy odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli chodzi o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest ogromna dużo światła i ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bo ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić stosowane jednorącz.