Jak dobrac idealne akcesoria do wlosow

Wbrew temu, co zapewne sądzą niektórzy panowie, wybór odpowiednich akcesoriów do włosów wcale nie jest łatwym zadaniem. I nie chodzi tutaj wcale jedynie o ogrom możliwości, fasonów i kolorów, ale również o komfort użytkowania czy nawet o bezpieczeństwo – w przypadku dzieci. Z drugiej strony jednak każda z nas od czasu do czasu potrzebuje gumki do włosów czy spinki, dlatego nie sposób zupełnie uniknąć tego tematu. A na co należałoby zwrócić uwagę podczas zakupów? I czego możemy wymagać od akcesoriów do włosów? No i jakie spinki do włosów dla dzieci są najlepsze?

Jak chronić włosy przed zniszczeniem?

comarch wdrożeniaWdrożenia systemu erp comarch cdn optima - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

 

spinki do włosów dla dzieci

 

Źródło: http://bubu-sklep.pl/produkt/filcowa-kokardka-gumka/

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że nasze fryzury oraz akcesoria, jakich do nich używamy mogą mieć wpływ na stan i kondycję włosów. Źle dobrane spinki, gumki czy opaski do włosów mogą je szarpać i spowodować rozdwajanie czy wręcz je wyrywać. Również zbyt mocno ściśnięte koki, kucyki bądź warkocze nie są dla włosów najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony warto pamiętać, że rozpuszczone włosy również ulegają uszkodzeniom poprzez regularne ocieranie się o ubrania a, np. zimą zdarza się przyciąć je zamkiem błyskawicznym. Z tego też względu różne akcesoria do włosów są niezbędne.

Każda właścicielka włosów średniej długości czy wręcz długich doskonale wie, że posiadanie gumki do włosów to wręcz konieczność. I nieważne czy ma trzydzieści lat, czy dziesięć – upięta fryzura przydaje się w wielu sytuacjach, gdyż jest zdecydowanie bardziej praktyczna. Dorosłe osoby zdecydowanie chętniej upinają włosy podczas domowych obowiązków, takich, jak sprzątanie czy gotowanie, natomiast dzieci wiążą włosy na czas lekcji wychowania fizycznego czy plastyki.

Jaka mama, taka córka…

 

spinki do włosów dla dzieci

 

Źródło: http://bubu-sklep.pl/produkt/kokarda-duza-liberty-tana-lawn/

Na rynku wybór gumek i innych akcesoriów do włosów jest bardzo duży. Zwłaszcza teraz, kiedy do łask wraca unowocześniona moda z lat dziewięćdziesiątych. Wszystkie sieciówki proponują ”żabki”, które jeszcze 20 lat temu nosiła każda dziewczynka. Teraz są one dostępne w nieco innych wersjach, jeżeli chodzi o aspekt wizualny, ale zasada działania pozostaje wciąż ta sama. I mimo że kiedyś ”żabki” to były typowe spinki do włosów dla dzieci, teraz decydują się na nie również dorosłe kobiety. Innymi słowy, obecnie ”żabkami” może się podzielić mama z córką, i obie będą wyglądały modnie i doskonale.

Skoro jednak na rynku mamy tak dużo różnych możliwości, jeżeli chodzi o akcesoria do włosów, warto zastanowić się nad tym, jakich gumek czy spinek absolutnie nie kupować – ani sobie, ani swojej córce. Przy zakupie spinek, gumek, itp. warto kierować się dwoma kryteriami: wygoda oraz bezpieczeństwo. Powinny być także dobrane do stanu i kondycji włosów, najlepiej gdyby były zrobione z delikatnych materiałów, które nie będą powodowały uszkodzeń. Czego zatem lepiej nie kupować?

Tych akcesoriów do włosów unikaj…

 

Choć trudno w to uwierzyć, wiele kobiet nadal używa gumek recepturek i to nie tylko na swoich włosach, ale również na włosach swoich córek. Jest to kardynalny błąd, który może skutkować wieloma uszkodzeniami cebulek włosów. Pewnie niestety wszystkie doskonale wiemy, jak trudno jest zdjąć bezboleśnie gumkę recepturkę z włosów. Nie dość, że ten typ gumek plącze kosmyki to dodatkowo wyrywa włosy, co może prowadzić do poważnych problemów. Zatem nawet jeżeli my same lub nasza córka mamy cienkie włosy, nie warto katować ich popularną recepturką. Na rynku dostępne są inne gumeczki – wykonane z silikonu – odpowiednie do cienkich włosów, które nie wyrządzają tak wielu szkód. Można je bez problemu zsunąć ze związanych włosów.

Kolejnym – równie często spotykanym – grzechem przeciwko pięknym włosom są spinki wykonane z metalu. Niestety, są one najkrótszą drogą do uszkodzenia i wyrywania włosów. Metalowe spinki bardzo łatwo wplątują się we włosy i usunięcie ich z nich wiąże się niejednokrotnie z wyrwaniem kilku włosów. Z tego też powodu najlepszym materiałem na spinki jest plastik, który nie tylko może być bardzo kolorowy i ciekawy, ale przede wszystkim jest bezpieczniejszy. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które – jak wiemy – nie przepadają za wpinaniem spineczek czy innych akcesoriów, a jeżeli dodatkowo sprawimy im ból podczas wyciągania ich z włosów, możemy zapomnieć o tym, że jeszcze kiedyś nam pozwolą na ozdobienie swojej fryzury.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

spinki do włosów dla dzieci

 

Źródło: http://bubu-sklep.pl/produkt/piesek 

Skoro już wiemy jakich akcesoriów do włosów nie używać, warto zastanowić się nad tym, co jest obecnie dostępne na rynku i na co możemy się zdecydować. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo spinek z serii ”zoo” – czyli ”żabki” i ”tukany”. Są one niezwykle praktyczne, gdyż upięcie włosów z ich użyciem zajmuje zaledwie kilka sekund. Dostępne są także kolorowe opaski oraz gumki, które potrafią w momencie odmienić całą stylizację i nadać jej uroku.

Trzeba jednak pamiętać, aby kupując akcesoria do włosów postawić na przyjazne włosom materiały. Najlepiej sprawdzi się filc, aksamit czy jedwab. Akcesoria wykonane z tych materiałów są zdecydowanie delikatniejsze dla włosów i uszkadzają je w mniejszym stopniu. Warto również zwrócić uwagę na to, jak upinamy włosy swoje czy dziecka. Zbyt ciasne wiązanie kucyka czy zaplatanie warkocza może powodować wypadanie włosów w wyniku zbytniego naciągania.

Jakie fryzury dla przedszkolaka?

 

spinki do włosów dla dzieci

Źródło: https://www.facebook.com/bubusklep/photos

Uczęszczanie do przedszkola to bardzo ważny etap w życiu naszych córek, dlatego też musimy dołożyć starań, aby był on jak najprzyjemniejszy. Ważne jest to, aby pamiętać, że również fryzura może mieć wpływ na to, jak dziecko zapamięta czas bycia przedszkolakiem. A jaka powinna być idealna fryzura do przedszkola? Przede wszystkim musi być ona wygodna dla dziecka. Dobrze byłoby również, żeby nie zabierała zbyt wiele czasu i była łatwa w wykonaniu.

Najłatwiejszą i najszybszą fryzurą, którą lubi każda dziewczynka i jej mama, jest oczywiście kucyk. Wykonanie tej fryzury wymaga zaledwie kilka sekund, a przy okazji jest ona niezwykle wygodna i nie potrzebuje zbyt wielu poprawek. Dodatkowo możemy zainwestować w spinki do włosów dla dzieci, które mogą urozmaicić tę fryzurkę. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup opaski do włosów, ale tutaj warto postawić na tę z miękkiego materiału, która nie będzie podrażniała skóry przy wielogodzinnym noszeniu.

Drugim świetnym sposobem na uczesanie włosów przedszkolaka jest… warkocz. Co prawda do wykonania go potrzeba trochę czasu i wprawy, jednak efekt jest tego wart. Fryzura nie dość, że jest naprawdę ładna i efektowna, to dodatkowo naprawdę wygodna i dobrze wykonana, pozostaje w niezmienionej formie przez cały dzień. Nic zatem dziwnego, że tak wiele dziewczynek nosi na co dzień warkocze.

Fryzura dla gimnazjalistki

 

spinki do włosów dla dzieci

 

Źródło: https://www.facebook.com/bubusklep/photos

W gimnazjum dziewczyny już nie chcą nosić dziecięcych opasek ani grubych warkoczy plecionych przez mamę. Mimo wszystko muszą jednak być w szkole uczesane schludnie i wygodnie. Jakie fryzury będą najlepsze dla uczennicy gimnazjum? Podobnie, jak poprzednio – te, które zabierają najmniej czasu, a ich wykonanie nie jest zbyt trudne. Dobrze byłoby również, gdyby wyglądały, jak najbardziej widowiskowo.

Do takich fryzur z pewnością zalicza się kok typu donut, który wygląda niezwykle efektownie, a zrobienie go zajmuje zaledwie kilka sekund. Wystarczy zrobić wysokiego kucyka, użyć wypełniacza do koka i kilku wsuwek. W Internecie znajduje się mnóstwo filmików, w których młode dziewczyny pokazują, jak wykonać tę fryzurę. Przy odrobinie wprawy, zrobienie jej nie zajmie więcej niż 3 minuty.

O ile, jak już wspomniano, warkocze plecione przez mamę raczej odeszły do lamusa, o tyle luźne warkocze świetnie sprawdzą się do szkoły. Dodatkowo wyglądają tak, jakby poświęciło się im trochę czasu, mimo że wcale tak nie jest. Przy okazji są one niezwykle wygodną fryzurą, na którą warto od czasu do czasu postawić.

Podsumowując…

Noszenie ozdób we włosach nigdy nie przestało być modne. Obecnie w sklepach znajdziemy przeróżne spinki do włosów, opaski i gumki, które nawiązują do lat 90-tych. Dzięki nim możemy stworzyć ciekawe fryzury zarówno na swoich głowach, jak i na głowach naszych córek. A nawet możemy je podsunąć nieco zbuntowanej gimnazjalistce.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony: http://bubu-sklep.pl/