Kasa fiskalna telestar 799

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuacja osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie używanym w sklepach, ale także przez nowego typu usługodawców, począwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest jasna u innego rodzaju przedsiębiorców. Korzystają z niej przede wszystkim wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, ale i potrafi obsłużyć sporą miarę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT i w pozycjach niemających takiego sprzętu, kończy się je ręcznie, co nie jest opłacalne z punktu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To sprawia, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, odnosi się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy przyjemnych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest wtedy komputer wyposażony w dobrzy program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów teraz w czasie druku paragonu, i nie, jak w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy pamiętać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w określonym momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Kolejny ważny element, na który pragniemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze względu od wielkości kodów i wydawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- dane do całych placówek handlowych a stanowiących dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie wiąże się urządzenia będące tylko jedną rolkę papieru na rachunki dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na umowie SD.