Maszynka do tarcia i szatkowania

Surówki z kapusty są znacznie delikatnym smakiem do wszystkich dań obiadowych – zawierają mnóstwo dobroczynnych bakterii i witamin, jakie są usługą dla własnego układu w bitwie z drobnoustrojami i wadami. Zatem o je jeść jak powszechnie, wzbogacone innymi warzywami.

Spośród potraw z dodatkiem szatkowanej kapusty najprostszymi są bigos, czy pierogi z kapustą, tudzież krokiety. Jeśli gotujemy powyższe dania okazjonalnie, dla małej rodziny, do poszatkowania kapusty że nam posłużyć ostry nóż, ewentualnie tarka do jarzyn. A jeśli kroimy kapustę na miarę przemysłową, na przypadek w przedsiębiorstwie produkującym surówki na bazie kapusty, lub nowe produkty garmażeryjne, potrzebujemy urządzeń, które dobrze usprawnią prace naszego przedsiębiorstwa, oraz sprawią, iż będziemy w okresie szybciej przetworzyć kapustę. Dobra szatkownica do kasy to urządzenie elektryczne, z ogromnym i bezpiecznym wlotem na wszelkie główki kapusty albo ich elementy. Szatkownica musi być wyposażona w ostre, dobrze zamocowane ostrza, zaś być ubezpieczona przed rozpryskiwaniem się resztek kapusty na końce.
Szatkownice do kapusty możemy pobrać w specjalistycznych sklepach z jedzeniem dla garmażerii również z artykułami gospodarstwa domowego. W szatkowaniu kapusty na nieco mniejszą skalę może stanowić korzystna manualna szatkownica – stawia się ją na wielkim naczyniu na rozdrobnioną kapustę, a potem przesuwa kapustę po ostrzach tarki. Wada takiego rozwiązania jest absolutnie konieczność wykorzystywania siły fizycznej do tej pracy, stąd te przy ogromniejszych miarach kapusty do rozdrobnienia lepiej zainwestować w elektryczną szatkownicę.
Kapusta jest warzywem niedrogim, smacznym a niezwykle pożywnym, oraz do tego publicznym we wszelkich sklepach przez pełny rok. Dlatego powinniśmy pomyśleć o zakupie szatkownicy elektrycznej nawet do małego gospodarstwa domowego, ponieważ dzięki niej mocno i zdecydowanie będzie nam przygotować potrawy dotychczas uważane przez nas za zbyt czasochłonne i trudne męczącego szatkowania ręcznego kapusty. Z pewnością taka szatkownica będzie przyjazną inwestycją, którą docenią domownicy.