Miniaturyzacja procesorow

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły przenikać i wspierać inne części życia. Twórcy maszyny wynoszącej nie spodziewali się jak wielką marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek posiada w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na całych korporacjach kończąc - wszędzie te są mniej lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspomagana przez odpowiednie oprogramowanie. W młodych firmach, być może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o moc wygodniej i skutecznie jest użyć dedykowanego systemu. Doskonałym przykładem jest oprogramowanie symfonia, które posiada w przystępnej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym jeszcze księgowość.

Wspaniałym przykładem wykorzystania metodzie są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola człowieka istnieje już mała i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba dążyć do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz dużo zakłada się tak zwanych inteligentnych domów, które to zaradzą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy życia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno być zła, ale powinien pamiętać, iż w wszelkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.