Mity dotyczace ciazy

Większość pań z niecierpliwością wyczekuje momentu, jak będą potrafiły wraz ze naszym partnerem powiększyć rodzinę o małego obywatela. Część kobiet spogląda a z smutkiem na ten konieczny okres ich istnienia, pamiętając fakty i mity o ciąży, które słyszały przez całe swoje życie. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić fakty i mity o ciąży, aby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości i obawy przyszłych mam.

Nie wieszaj firanek ani zasłon – PRAWDA. Chociaż idzie to całkowicie irracjonalnie, stanowi obecne prawo. Lekarze przyznają, że długie trzymanie rąk w głowie może sprawić nie wyłącznie do powstawania zaburzeń trwałości i ciężkich upadków oraz omdleń, ale jeszcze do naciągnięcia więzadeł, na jakich zawieszona jest macica, co mówić że do ważnych zagrożeń chce.
Nie gniewaj się, bo dziecko będzie wzruszające i marudne – PRAWDA. Hormony stresu, jakie w ciągu chce są wydawane przez system kobiety, przenikają jeszcze do ciała dziecka. Zatem w czasie ciąży trzeba starać się tym szczególnie pamiętać o swój nastrój, starać się nie denerwować a w moc możliwości sugerować się domowym, relaksacyjnym zabiegom, takim gdy na przykład czytanie ulubionej książki. Wtedy hormony szczęścia udzielą się i dziecku także w konsekwencji będzie ono prostsze.
Nie chodź łańcuszka, żeby dziecko nie owinęło się pępowiną – FAŁSZ. Zjawisko okręcenia się dziecka w pępowinę jest dane wieloma czynnikami, między innymi ważną aktywnością nienarodzonego dziecka w łonie matki. Jednak mienie biżuterii nie choruje na obecne żadnego wpływu.
Nie kup wyprawki przed urodzeniem – FAŁSZ. To ale i wyłącznie zabobon, w dodatku bardzo uciążliwy, ponieważ zakupienie wszystkich niezbędnych artykułów dla nowego mieszkańca będzie sporym odciążeniem dla przyszłych rodziców, którzy zmęczeni porodem i ciekawostkami związanymi z przyjęciem nowego członka rodziny mogą bezpośrednio w świecie nie mieć na to terminu. Co więcej, bardzo istotne jest wypranie ubranek dziecka przed prawem ich po raz pierwszy, aby substancje, którymi ciuszki są nasączone, nie spowodowały uczulenia wrażliwej skóry noworodka. Dlatego zakupienie wyprawki przed narodzinami potomka że stanowić dostarcz widziane jako czynnik niezbędny. Jedynym ograniczeniem potrafi być jedynie nieznajomość płci dziecka.
Nie wchodź tyłem do punktu jazdy, bo dziecko ułoży się pośladkowo – FAŁSZ. To przesąd taki tenże, jak w wypadku łańcuszka na szyi w czasie ciąży. Dziecko może poprawić się pośladkowo w dowolnej chwili, bawet teraz w punkcie porodu oraz wtedy bez dużej przyczyny. I na pewno winą nie będzie lądowanie w samochodzie lub tramwaju tyłem do kierunku jazdy.