Optima program ksiegowy youtube

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy komputerowe wspomaga wszystkie poziomy zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp dają się na modułowe i zintegrowane. Istotnym elementem poszczególnych składników jest zgodna baza danych. Elementy te dotyczą innych obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Programem chodzącym w oparciu o sposób erp jest Optima. W rewelacyjny sposób kojarzy ze sobą poszczególne procesy prowadzące w spółce. Moduły widoczne są w postępujących kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na zarabianie z zgodzie spośród obszaru działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) oraz działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Kupi na żądanie magazynem i wykonywanie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W niedaleki sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace oraz Kadry Plus zalecane jest młodym oraz średnim firmom, dzięki regularnym aktualizacjom prawnym, kupi na zachowanie rachunków razem z podstawowymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i aneksy do umów. Pozwala dokonywać korekty do list płacowych, rozliczać wszystkie typy umów cywilno prawnych oraz składanie informacji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe przeznaczone jest osobom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie dodaje się do uproszczenia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy istnieje w całości zintegrowany z programem Comarch ERP Optima.

Wdrożone systemy erp serwis są elastyczne, ich potrafienie upraszczają procedury wchodzące w nazwie, idą na oszczędzenie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W projektu bliższego zaznajomienia się z życiem danego programu warto pobrać wersję demo widoczną na ścianie internetowej.