Orzezwienie umyslu

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na dobre napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o pokazać się czynić je samemu. Stanowi wówczas nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najdostępniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest piękny, piękny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można stosować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na wszystkim stoisku. Dobrym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła kompozycja będzie wspaniałym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe produkty to również nie wszystko. Powinien być dobrzy sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje znacznie takich wyników i warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak zaspokoi nasze wyglądania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale także na model do przyrządzania mrożonej kawy.