Pojemniki 3 litrowe

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W współzależności od standardzie i stylu mogą stanowić określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które podejmują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne być jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie potrafi być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest właściwie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami przemieszczającego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt działanie w środek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wtedy w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim momencie realizacji, także w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z elementów wyposażenia dozowników celkowych pewno istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.