Pompa tlokowa sprzedam

Pompa membranowa inaczej zwana jest pompą wyporową. Znajduje swoje wykorzystanie między drugimi w różnorakich instalacjach do przetłaczania niemal każdego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która kierowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy charakterystyczne
Jej właściwością szczególną jest brak przecieków, dzięki czemu stanowi wszechstronnie używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej wykorzystanie kojarzy się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w sektorze mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a i przy transporcie chemikaliów.

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i finansowy transport wszystkiego typie cieczy.
Pompy, które idą z wykorzystaniem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich wykonanie rozpoczyna się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na jedną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia nosi w prostą stronę drugą która w niniejszym okresie zasysa medium. Następnie ponownie cykl udaje się z odwróceniem zakresów działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe widoczne są w oryginalnych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem widoczne są w nowych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe również z tworzyw sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a ponadto dużej gęstości. Na zbycie są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.