Psychiczne uzaleznienie od jedzenia

Psychiczne uzależnienie, które zbiera się z obsesyjnym zaangażowaniem w książkę, którą pracujemy kosztem nie tylko czasu spędzanego z grupą, czy tworzenia osobistych czynności domowych lub relaksu, jednakże w ekstremalnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione wcale nie odczuwają komfortu biorąc się pracą – odnosi się więc z codziennym stresem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, których nie mają, są ponad stan i sięgają po dopalacze, które planują pomóc im w budowaniu dłużej i skuteczniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi odczuwać przyjemności z wykonywanej czynności, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych osobiście nie potrafi określić. Często przypisuje się toż z koniecznością akceptacji.

Czas, jaki nie jest spędzony na rzeczy, często jest kwalifikowany jako stracony. Kobiety te nawet w dni wolne od pracy, cały czas o niej myślą i myślą się jak zmienić swoją jakość w marce a co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede każdym wywiad z pacjentem, ale również z osobami bliskimi – to przeważnie one patrzą temat i są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest wprowadzenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, którego należy się ściśle trzymać – podziału, który stanie opracowany, żeby ograniczyć czas spędzany na pozycji, a wprowadzić sporo czasu spędzanego z rodziną, na urlopu. Następnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i wychowanie go realizacji priorytetów, samodzielnych decyzji, który dobór jest istotniejszy, a co należy stracić na później. Tak kiedy w przypadku innych uzależnień, po zakończeniu wstępnej fazy leczenia, po ukończeniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w siły. Dla uzyskania właściwszych rezultatów, leczenie powinno zawierać oraz osoby współuzależnione.