Rozwoj firmy dotacje unijne

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze momenty życia wszystkiej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w właściwym kierunku a ponadto w wyjątkowy sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi wtedy bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), iż będzie bogata je sprawdzić w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie zawsze za małe, by ocenić jego prawdziwy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, która istnieje w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zastosowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny czynnik – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał wówczas to znak dla prowadzącego się organizmu dziecka, że nadal nie pora na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w wszelkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.