Seksoholizm u dzieci

Tak jak ważna się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, z jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To wielki nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele kobiet. Mimo tego, że kojarzy się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże jest w duszy człowieka. Kobiety zdobywają się od osiągania orgazmów tak jedno jak ludzie.

Seksoholizm to nic nowego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, zmierzanie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu naszych spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i kształty depresyjne. Seksoholizm to sięganie do zaspokojenia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona stanowi kłopot z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji i okazywaniem uczuć, również tych skutecznych, jak i złych. Na liczbom miejscu listy swoich priorytetów, zupełnie tak jak osoby zależne od alkoholu, stawiają seks.

Wada ta pamięta inne przyczyny powierzchowne u kobiet a u ludzi. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że kobieta swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi gwoli niej stylem na zatrzymanie partnera. U typów jest więc wprawdzie rób na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków otwiera się oczywiście od abstynencji. To doskonały krok, jaki stanowi podstawą udanej terapii – a ta będzie czasochłonna i trudna. Dopiero po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można sprawdzić dotrzeć do stanu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy odczuwać czy myśleć także dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, której potrzebujemy się pozbyć, ma znajome źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o których możemy nie pamiętać jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, iż istniejąc w ruchu z głową uzależnioną, i powinniśmy wziąć z porady specjalisty!