System informatyczny narodowego funduszu zdrowia

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w zależności czy przechodzimy do budowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W całych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy posiadają znacznie czynników gastronomicznych na obszarze całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/male-kasy-fiskalne-mobilne-proste/1/Małe kasy mobilne/proste - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Stanowi on naprawdę zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i rzecz na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, albo istnieje ostatnie sama restauracja, albo też sieć restauracji.

Na tym kroku celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszelkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności z realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie małej czyli na samym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.