Test ciazowy 3 razy negatywny

Osoby starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które potwierdzą bądź i wykluczą obawy (lub też możliwość) na zapłodnienie. Jednak które są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i dodatkowo najbardziej widocznym objawem wybiera jest absolutnie brak czasu. Nie liczy ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być dane wieloma czynnikami, między innymi stresem i wadą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za wtedy jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w okolicach 20. Oto lista objawów, których możesz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety powraca do wielu zmian hormonalnych, które mają na końca przygotowanie przyszłej wynosimy nie tylko do odpowiedniego mienia dziecka w układzie ostatnich 9. miesięcy, ale zarówno do następnego wychowania. Dlatego, z początku poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki cięższe i trudniejsze. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej konkretny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w porach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w początkowej ciąży (ale także tu są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy radości i kupujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co powoduje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie stanowi o wiele większe wśród osób, które zarabiają w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży istniejemy w stanie zjeść wszystko, co mieszka na polskiej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita sprzedaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w swym organizmie.

Jak zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Nie stanowi wyjątkowo powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (także toż nieco często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc obrazom i serialom, które pokazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, swój sposób.