Uzaleznienia i ich konsekwencje

Korzystanie z komputera odnosi się z książką, rozrywką, relaksem, wymianą informacji, wirtualnymi spotkaniami z głowami, których nie cierpimy na wyciągnięcie ręki. Niestety, stanowi zatem więcej źródło uzależnień.

Pierwszy symptom uzależnienia to przekładanie kontaktów wirtualnych nad prac w świecie realnym – zaniedbywanie czasu, jaki nie jest spędzany przed komputerem. Odnosi się to wyjątkowo głównie z problemami fizycznymi i zaniedbywaniem obowiązków, a jeszcze – w skrajnych przypadkach – swoich pierwszych potrzeb fizjologicznych. Musimy być coraz wiele okresu w Internecie, żeby osiągnąć satysfakcję. Kolejnym poziomem jest zazwyczaj intensywne czerpanie ze części internetowych, których nie pokazalibyśmy najbliższym. Przesadne zajęcie w pozyskiwanie nowego sprzętu elektronicznego i oprogramowania, także stanowi drinku z faktów.

Leczenie uzależniania od komutera w Krakowie zakłada się od spotkania ze specjalistą. Istnieje wtedy o tyle problematyczne, że kobiety uzależnione często nie zauważają swojego nałogu, oraz więc zbiera się z ostatnim, że jeszcze dużo pogrążają się w kontakcie z drugimi za pomocą klawiatury i monitora.

Podczas wynikania z nałogu ważna jest kontrola czasu spędzanego przed komputerem. Potrzebne są programy, które sygnalizują czas spędzony przy monitorze. Drogie jest te angażowanie się w obecne prace, które są poza wirtualne. Momentami nie muszą żyć inne – wystarczy, że zaczniemy myśleć o te dziedziny bycia, które zaniedbaliśmy podczas uzależnienia – nadrabianie kontaktów z grupą, znajomymi, a nawet być chwila na spacerach. Najważniejsza w leczeniu jest zmiana przyzwyczajeń. Że w tym poradzić rozpisanie planu dnia, z dokładnym wypisaniem czynności, które powinny stanowić układane w konkretnych godzinach.