Zastosowanie krajalnicy

http://erp.polkas.pl/enova365/enova365-kadry-place/enova365 Kadry Płace | Systemy ERP | POLKAS

Są ludzie, którzy w swojej diecie nie uwzględniają mięsa ani wyrobów pochodzenia zwierzęcego i jest ich nawet całkiem sporo. Jednak większość ludzi z przyjemnością zjada wędlinę na śniadanie czy kolację. Oczywiście w sklepach mamy szeroki wybór wędlin. Tańsze, droższe, chudsze bądź tłuste. Naprawdę różne. Każdy preferuje inny rodzaj. Podobnie z grubością plasterków. Każdy lubi inną grubość. Jedni wolą grubsze kawałki, inni cienkie.

Ci, co wolą na kanapce pokaźny plaster szynki, kupują szynkę w kawałku i kroją w domu. Nożem bądź, jeżeli ktoś posiada, krajalnicą do wędlin. Jednak znacznie wygodniej jest kupić szynkę w plasterkach. Pani w sklepie kroi szynkę na cienkie plasterki i wtedy możemy śmiało kupić szynkę na kilogramy bądź na plasterki. Często wędlina w sklepie jest już pokrojona wcześniej przez panie sprzedające, jednak zdarza się, że wędlina jest w kawałku i wtedy krojona jest przy nas. Jednak do pokrojenia wędliny w sklepie niezbędna, a nawet konieczna jest krajalnica do wędlin. Krajalnice do wędlin znacznie usprawniają proces krojenia. Wyobraźmy sobie, że w sklepie jest długa kolejka, a pani sprzedająca kroi szynkę nożem. Jest to wręcz nie do wyobrażenia. Krajalnice do wędlin zapewniają odpowiednią grubość plasterka, która nożem jest nie do osiągnięcia. Ponadto zapewnia znacznie szybsze pokrojenie szynki, a co za tym idzie dużą oszczędność czasu i pracy. Używając jednak krajalnicy do wędlin należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ostrza są nadzwyczaj ostre, a ponadto napędzane są silnikiem. Oznacza to bowiem tyle, że nie grozi nam wyłącznie skaleczenie, a poważne odcięcie palca.
Krajalnice do wędlin możemy mieć również w domu. Są to maszyny mniejsze i przystosowane do użytku domowego. Te w sklepach są znacznie większe i pozwalają na krojenie dużo większych ilości wędlin automatycznie. Wiadomo, że w domu nie będziemy kroić tak dużych ilościach, choćbyśmy mieli bardzo dużą rodzinę.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl